loading

چاپ جعبه و کارتن

چاپ جعبه لمینتی | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ جعبه لمینتی | چاپ و تبلیغات محیا

جعبه چیست؟

جعبه، ظرف یا انباره ای ست برای نگهداری محصول چه به صورت موقت و چه به صورت دائم.  دائم مانند جعبه ابزار و جعبه کمک‌های اولیه، موقت مانند جعبه محصولات دارویی. ممکن است از مواد بادوام مثل چوب یا فلز باشد یا از مواد غیربادوام مانند مقوا ساخته شده باشد. جعبه‌ها گاهی بسیار کوچک (قوطی کبریت) یا بسیار بزرگ مثل جعبه‌های مادر و کارتن هستند. اصولا جعبه ها به شکل مکعب مستطیل هستند. نوع قفل جعبه‌ها به صورت درب باز شونده یا کشویی است.

شاید بتوان گفت مهمترین مورد در جذب مشتری و فروش محصول چاپ جعبه ای با ترکیب رنگی جذاب و طراحی متفاوت باشد آخرین مرحله در تولید بسته بندی است.

جعبه در اصل نگهدارنده و مانعی برای ضربه خوردن و در یک توضیح مختصر ویترین محصول شماست لذا دارای اهمیت خاصی می باشد.

حال این که طراحی و چاپ جعبه ای بی نظیر برای بسته بندی چگونه قابل تعریف است. به پیشنهادهای گروه چاپ و تبلیغات محیا توجه کنید :

تا به حال شکل و طراحی جعبه توجه شما را جلب کرده است؟

علاوه بر ترکیب رنگ‌های زیبا و با توجه به روانشناسی رنگ در طراحی و چاپ جعبه باید در نظر داشت که طرح قالب و خط تیغ جعبه نیز می تواند تاثیر زیادی در زیبایی جعبه محصول شما داشته باشد.

گروه چاپ و تبلیغات محیا برای تسریع در فروش محصولات شما و همچنین مشاوره در امر طراحی و چاپ جعبه ی محصولات مشتریان خود با طراحان و ایده پردازان با تجربه همکاری می نماید.

یادمان باشد قبل از رویت محصول جعبه آن دیده می شود.

چاپ جعبه | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ جعبه | چاپ و تبلیغات محیا

بسته بندی چیست؟

بسته بندی به معنای جمع آوری و مرتب کردن و یا نظم بخشیدن کالاها و یا محصولات است. از دید مشتری بسته بندی نگهدارنده و محافظ کالا و یا محصول می باشد و از نظر کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا بسته بندی هویت کالا و محصول است.

 

انواع جعبه :


انواع ساخت جعبه ها از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا:

_جعبه های پاکتی شکل که زمان ساخت شبیه به یک پاکت شده و نیازی به چسب ندارند.
_ جعبه های قفسه ای شکل که بیشتر برای ویترین کردن کاربرد دارد مثل جعبه های اسباب بازی.
_ جعبه های قفل سرخود که عموما سبک وزن است و بیشتر برای ظروف کریستال مورد استفاده قرار میگیرد.
_ کارتن یا جعبه های بسته بندی که در سایزهای مختلف بنا به سفارش قابل تولید است و اصولا از جنس ایفلوت ساخته می شود (به شیارهای داخل کارتن فلوت گفته میشود) و عموما برای بسته بندی و تعدادی محصول در یک کارتن یا جعبه و ارسال محصول استفاده می گردد.
_ جعبه های فانتزی که ساخت و قالب آن متفاوت است. اکثرا برای کادویی ها ، گلفروشی ها و در فست فود ها کاربرد دارد.

چاپ جعبه لمینتی سینگل | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ جعبه لمینتی سینگل | چاپ و تبلیغات محیا

 

نکته مهم در استفاده تصویر برای طراحی و چاپ جعبه و کارتن

انتخاب تصویر نکته حائز اهمیتی در طراحی جعبه یا کارتن است. که شاید کمتر مورد توجه قرار بگیرد اما این که چه تصویری انتخاب کنیم که هم بتواند دارای زیبایی و جذابیت و همچنین توضیح کاملی از محصول داخل جعبه باشد. همچنین باید توجه داشت که وضوح تصویر باید طوری باشد که پس از چاپ جعبه و کارتن از کیفیت آن نکاهد. بیشترین تصاویر انتخابی برای طراحی و چاپ جعبه از محصولات شما مشتریان عزیز است که اصولا عکاسی شده است. لازم به ذکر است در تمام مراحل تولید جعبه باید توجه داشت که از لوگو و شماره های تماس یا سفارش محصول و همچنین نام برند شرکت در شکل ظاهری جعبه استفاده نمود. برخی از مشتریان عزیز برای نمود بیشتر، لوگوی شرکت را بصورت طلاکوب روی جعبه چاپ می کنند.
در چاپ جعبه باید به نکات ذیل توجه داشت :

*انتخاب جعبه مناسب با محصول

*وزن محصولی که داخل جعبه قرار می گیرد

*کاربرد محصول داخل جعبه برای انتخاب متریال (خوراکی ، مصرفی و….)

*روش قفل شدن جعبه مورد نظر در مرحله طراحی، چاپ و خط قالب جعبه

و اینکه چه نوع جعبه ای ماندگار و شایسته کار شماست را به کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا بسپارید.

نکاتی در چاپ جعبه از زبان گروه چاپ و تبلیغات محیا که به زیبایی جعبه های تولیدی شما مشتریان عزیز کمک می کند.
_ استفاده از قالب های متفاوت در ساخت جعبه
_ استفاده از رنگ پنجم در چاپ جعبه
_ استفاده از طلاکوب و نقره کوب و یا رنگهای دیگر در تولید جعبه
_ استفاده از uv موضعی یا uv برجسته در تولید جعبه
_ استفاده از سلفون های مخملی ، شنی و…. در تولید جعبه

چاپ جعبه و کارتن در سایزها و جنس های مختلف ، بسته به نوع محصول انجام می‌شود. بیشترین کاربرد جعبه در بازار سرمایه ، استفاده از جعبه های لمینتی است که دارای یک لایه مقوا مثلا از جنس ( پشت طوسی – ایندر برد و … )و یک لایه چاپی گلاسه است که به دلخواه مشتری دارای سلفون و بدون سلفون می باشد.

پس از اتمام طراحی و چاپ کاغذ گلاسه عمل لمینت ( چسباندن دو جسم به یکدیگر ) روی مقوا صورت می‌گیرد و در انتها برای ساخت جعبه از دستگاه دایکات برای تیغ زدن و طرح قالب جعبه استفاده می شود.

سایز جعبه و خط های تیغ بستگی به اندازه محصول دارد. امروزه در ساخت جعبه های لمینتی از ترکیب طلق و مقوا استفاده می شود که این کار علاوه بر زیبایی در چاپ جعبه می توان قسمتی از محصول خود را به مشتری نشان داد.

بسته بندی محصول حتی در حمل و نقل نیز مهم است زیرا مقاومت جعبه یا کارتن در جابجایی محصول نقش مهمی را ایفا می کند.
امروزه تمام محصولات در بازار با جعبه و کارتن ارائه می شوند. جعبه یا کارتن ابتدائی ترین آیتم برای محصول محسوب می گردد زیرا محصولات به صورت مستقیم خود را به مخاطبان نشان نمی دهند و این جعبه یا کارتن آنها است که با طرح روی خود معرف محصول داخل جعبه می باشد.
از دیدگاه گروه چاپ و تبلیغات محیا ، جعبه یا کارتن اولین ارتباط را با مخاطب برقرار می کند و برای تاثیر و گیراتر بودن باید یک طراحی جذاب و خوب داشته باشد.

گروه چاپ و تبلیغات محیا ارائه دهنده کلیه خدمات در امر طراحی و چاپ جعبه به شما مشتریان عزیز می باشد.

چاپ جعبه تجهیزات پزشکی | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ جعبه تجهیزات پزشکی | چاپ و تبلیغات محیا

 

تقسیم بندی جعبه ها بر اساس کاربرد : مواد صنعتی ، جعبه های مواد غذایی، جعبه های دارویی، جعبه های فانتزی و … .

تاثیر چاپ در بسته بندی :

چاپ و بسته بندی ارتباط مستقیم دارند که باعث ایجاد ارتباط با مشتری می شود اگر کالا یک بسته بندی خوب و ظاهری زیبا داشته باشد در جذب مشتری موفق خواهد بود. برای اینکه یک بسته بندی ظاهری زیبا و جذاب داشته باشد باید طراحی و چاپ زیبا داشته باشد. پس طراحی و چاپ با کیفیت بالا باعث می شود که یک بسته بندی جذاب داشته باشیم.

مراحل تکمیلی در چاپ جعبه و کارتن

 
مراحل پایانی ساخت و تولید جعبه از زبان گروه چاپ و تبلیغات محیا بدین شرح است

چاپ روکش جعبه، سلفون، طلاکوب، uv ، عمل لمینت در صورت جعبه لمینتی، تیغ زدن، جداسازی، چسب زدن لبه کار برای ساخت جعبه.

کاغذ و مقوای پر مصرف در ساخت جعبه از زبان گروه چاپ و تبلیغات محیا : استفاده از کاغذهای گلاسه با گرماژ های مختلف برای چاپ روکش جعبه، کاغذهای پشت طوسی، کاغذهای پشت سفید، ایندربرد سفید و کرم در گرماژ های مختلف و مقواهای ایفلوت .

بیشترین مصرف جعبه های حال حاضر در بازار به جعبه های کادویی ، جعبه های اسباب بازی ، جعبه محصولات غذایی ، جعبه های فست فود ، جعبه های دارویی ، جعبه های پوشاک و جعبه های تزئینی اختصاص دارد.

نحوه چاپ طلاکوب در چاپ جعبه و کارتن

پس از چاپ روکش جعبه ویا مقوا که اصولا به صورت چاپ افست صورت میگیرد برای زیبایی کار از طلاکوب استفاده میشود. ابتدا یک کلیشه که طرح مورد نظر روی آن بصورت برجسته ست  بصورت یک تکه یا چند تکه (بستگی به بزرگی سطح چاپی) تهیه میشود و سپس روی ماشین چاپ محکم بسته میشود. لازم به ذکر است که چاپ برجسته نوعی چاپ مستقیم میباشد و بدین صورت است که یک نوار طلایی ، نقره ای ، سرمه ای یا … اصولا انتخاب رنگ به طراحی و چاپ جعبه بستگی دارد از روی سطح چاپی عبور کرده و کلیشه با فشار روی آن قرار میگیرد و اثر رنگ نوار روی سطح جعبه میماند.

تاثیر و نحوه سلفون و uv در تولید جعبه 

پس از چاپ روکش جعبه و یا کارتن برای زیبایی و ماندگاری جعبه های تولیدی روی سطح چاپی سلفون کشیده میشود. متریال چاپی داخل ماشین سلفون کشی شده (حرارتی یا چسبی) و با فشار و حرارت از بین غلطک ها عبور کرده و سلفون نیز از بالا روی سطح چاپی (روکش جعبه) کشیده میشود.
انواع uv روی جعبه را میتوان به چند صورت موضعی ، کل سطح چاپی و یا uv برجسته انجام داد. عمل uv بعد از سلفون کشی صورت میگیرد و بصورت مستقیم میباشد.

چاپ جعبه و کارتن :

امروزه متداول ترین روش چاپ افست است. در چاپ افست به تعداد رنگها در ماشین چاپ زینک بسته میشود و کاغذ چاپی از قسمت تغذیه دستگاه وارد ماشین چاپ شده و زینک پس از آغشته شدن به مرکب، نقاط چاپی به خود مرکب میگیرد و فضاهای غیر چاپی در زینک با عدم دریافت مرکب با لاستیک برخورد کرده و مرکب از روی زینک روی سیلندر لاستیک منتقل شده و پس از عبور کاغذ از لای سیلندر لاستیک و سیلندر چاپ در اثر فشار سیلندر لاستیک مرکب روی سطح چاپی منتقل شده و عمل چاپ صورت میگیرد. شایان ذکر است چاپ افست نوعی چاپ غیر مستقیم بوده و در کارهایی با رنگ پنجم از ماشینهای به اصلاح پنج خانه استفاده میشود. چاپ روی کارتن نیز بصورت سیلک انجام میشود.

نکات مهم در طراحی و چاپ جعبه و کارتن از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا که باید روی جعبه نوشته شود 

انتخاب تصویر مناسب
استفاده از لوگوی شرکت
استفاده از آدرس اینترنتی روی جعبه
درج شماره های تماس و آدرس موسسه
نحوه استفاده محصول و تاریخ تولید و انقضا برای محصولات خوراکی
استفاده از لوگوی سازمان بهداشت یا ایزو بر روی جعبه
و…..

نقش مقوای ایندربرد در صنعت چاپ و بسته بندی، از دیدگاه گروه چاپ و تبلیغات محیا:

مقوا در صنعت بسته بندی یکی از کاربردی ترین و رایج ترین موارد مورد استفاده است. جنس مقوا با توجه به محصول انتخاب می شود. به طور مثال برای بسته بندی محصولات بهداشتی و لوازم منزل از یک نوع بسته بندی و یک جنس مقوا استفاده نمی شود.
بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی یا مواد غذایی به دلیل حساسیت بیشتر با جنس خاصی از مقوا به نام ایندربرد یا ایندل برد، انجام می شود. این جنس از مقوا که به نام مقوای بهداشتی شناخته شده است، مورد تایید وزارت بهداشت بوده و قابل بازیافت است. مقوای ایندربرد، علاوه بر محصولات آرایشی و بهداشتی، در بسته بندی محصولات زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.
مزایای بسیار مقوای ایندربرد، آن را به یکی از کاربردی ترین مقواها در صنعت چاپ و بسته بندی تبدیل کرده است.

چاپ جعبه ایندربرد | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ جعبه ایندربرد | چاپ و تبلیغات محیا

از جمله این مزایا می توان به موارد زیر از زبان کارشناسان چاپ و تبلیغات محیا اشاره کرد:

1-قیمت مناسب
مقوای ایندربرد نسبت به سایر موارد مشابه قیمت مناسبی در بازار دارد و می تواند تمام مزایایی که مقواهای موجود در اختیار شما قرار می دهند را فراهم کند.

2-سختی مناسب برای چاپ
یکی از مواردی که در صنعت بسته بندی مورد توجه قرار می گیرد، میزان سختی یا مقاومت مقوا در هنگام قرار دادن محصول در دستگاه است؛ چرا که تغییر شکل و فرم مقوا می تواند بسته بندی را با مشکل مواجه کند. مقوای ایندربرد با سختی مناسب، هیچ گونه تغییری از لحاظ شکل ندارد.

3- استحکام مطلوب
مقوای ایندربرد به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد، نسبت به سایر مقواها از استحکام بالایی برخوردار است.

چاپ جعبه لوازم آرایشی (ایندربرد) | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ جعبه لوازم آرایشی (ایندربرد) | چاپ و تبلیغات محیا

4- موجود بودن در گرماژهای مختلف
مقوای ایندربرد با گرماژهای مختلف در بازار وجود دارد و با توجه به نوع بسته بندی می توان از گرماژ 200 تا 400 گرم آن را تهیه کرد. مطلوب ترین نوع مقوا برای بسته بندی ضخامت بیشتر این نوع مقواست.

5- روان بودن در چاپ
مقوای ایندربرد نسبت به سایر مقواها در چاپ روان تر است و نوشته های حک شده روی آن تمییز و بدون ایراد است. تفاوت این نوع مقوا را می توان با مقوای پشت طوسی که در موارد مشابه بسته بندی استفاده می شود به خوبی مشاهده کرد.

6- تجدیدپذیری و بازیافتی بودن
مقوای ایندربرد علاوه بر بهداشتی بودن، یک مقوای بازیافتی است. این مورد، مقوای ایندربرد را به یک مقوا پاک در صنعت چاپ و بسته بندی تبدیل کرده است.

چاپ جعبه و کارتن ارزان

با توجه به شرایط تولید و بازار، خیلی از مشتریان عزیز دنبال تولید و ساخت جعبه‌ای ارزان و فوری می‌باشند، از این رو گروه چاپ و تبلیغات محیا برای تولید جعبه‌ای با هزینه کمتر و سرعت بیشتر در تولید نکاتی را برای شما عزیزان که به دنبال تولید چنین جعبه‌ای هستید، متذکر می‌شود.
برای این امر تنها راه پایین آوردن هزینه تولید، باید از خدمات پس از چاپ کاسته شود. زیرا تا زمان چاپ مستلزم هزینه‌های پیش تولید است که در ساخت جعبه عمومی می‌باشد؛ یعنی هزینه طراحی جعبه، چاپ جعبه، زینک و قالب. اما پس از چاپ می‌توان با عدم سلفون، uv ، طلاکوب و… هزینه تولید و ساخت جعبه را کاهش داد. از این رو پس از چاپ پوستر جعبه فقط هزینه‌ی لترپرس و چسب کشی را متحمل می‌شوید که در زمان و هزینه توجیه دارد. امروزه جعبه محصولات بسیار حائز اهمیت است. گروه چاپ و تبلیغات محیا با خدمات گسترده در تولید جعبه و رقابت در کیفیت مفتخر خدمت‌رسانی به شما مشتریان عزیز که دنبال چاپ جعبه ارزان هستید، می‌باشد.