loading

ست اداری

طراحی و چاپ ست اوراق اداری

اوراق ست اداری شامل اسنادی از قبیل سربرگ، پاکت نامه، کارت ویزیت است که در کنار این اوراق اداری مواردی مانند کاغذ یادداشت، فولدر، کارت پرسنلی، قبض، فاکتور، کارتک، طراحی لیبل سی دی و کاور، رویه فلش مموری، خودکار و پاک کن هم می توانند قرار گیرند.
هر شرکتی هویت سازمانی منحصر به فرد خود را دارد که مختص به خود شرکت است . از دیدگاه گروه چاپ و تبلیغات محیا مواردی که در ست اوراق اداری قرار می گیرند جزئی از این هویت سازمانی هستند که معرف شرکت به مخاطبان و مشتریان شرکت است. اوراق اداری معمولا برای مکاتبات کسب و کار در خارج از شرکت استفاده می شود. ست اوراق اداری به عنوان یک ابزار تبلیغاتی شرکت نزد مشتریان شناخته می شوند . پس طراحی و چاپ ست اوراق اداری مهم و تاثیرگذار است گروه چاپ و تبلیغات محیا در زمینه طراحی و چاپ ست اوراق اداری با طراحان و ناظران چاپ کارآمد و متخصص همکاری می کند و در زمینه طراحی و چاپ می تواند به شما مشتریان عزیز مشاوره های کارآمد و مفید دهد.
طراحی ست اوراق اداری در اصل هویت سازمانی و پیام شرکت را با خود به همراه دارد پس در طراحی ست اوراق اداری باید هارمونی و نظم خاصی بین اجزای آن وجود داشته باشد تا هویت پیام شرکت شما کامل و درست به مشتریان منتقل شود.

گروه چاپ و تبلیغات محیا ارائه دهنده کلیه خدمات در امر طراحی و چاپ ست اوراق اداری به شما مشتریان عزیز می باشد.

چاپ ست اداری | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ ست اداری | چاپ و تبلیغات محیا

طراحی ست اوراق اداری 

در طراحی ست اوراق اداری باید به چند نکته توجه داشت که آن را از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا می شنویم:

  • استفاده از لوگو در تمام اوراق اداری
  • استفاده از آدرس سایت سازمان یا شرکت در تمام اوراق اداری
  • استفاده از آدرس ایمیل
  • استفاده از شماره تماس و همچنین آدرس شرکت یا تولیدی در اوراق ست اداری.
  • نکته حائز اهمیت این است که باید در تمام زمان طراحی به این موضوع توجه داشت که از رنگ سازمانی شرکت یا موسسه در طراحی اوراق اداری استفاده شود. علاوه بر کارت ویزیت، سربرگ و پاکت میتوان از فاکتور ، قبض سفارش و قبض تحویل نیز در اوراق ست اداری نام برد.
  • در طراحی اوراق اداری چیدمان و جای گذاری لوگو ، آدرس سایت، نشانی و شماره های تماس و… بسیار مهم است. برای مثال در سربرگ های اداری باید در گوشه سمت چپ بالا از تاریخ و شماره نامه و پیوست استفاده نمود و در فاکتور فروش و یا پیش فاکتورها، نام خداوند را در بالای برگه مینویسند.
  • اوراق ست اداری علاوه بر سادگی باید دارای طراحی جذاب و مرتبط با رنگ سازمانی موسسه و شرکت باشد.

روش چاپ اوراق اداری 

ست اوراق اداری نیز به روش چاپ افست انجام میشود. برای تیراژ های پایین از چاپ عمومی و برای تیراژهای بالا چاپ اختصاصی مقرون بصرفه می باشد. بعضا مشتریانی هستند که سربرگ های آ۴ یا آ۵ خود را بصورت دورو چاپ میکنند و پشت سربرگ را یک رنگ تنپلات به همراه لوگو تشکیل میدهد. در فرم های عمومی چاپ اوراق اداری بصورت یک دست و اندازه های استاندارد چیده می شود، مثلا در چاپ عمومی اوراق اداری تمام پاکت ها از بالا باز میشود و دارای یک نوع قالب میباشد. شایان ذکر است که در چاپ های عمومی ۱۵% اختلاف رنگ طبیعی است و برای یک کار متفاوت باید چاپ اختصاصی استفاده نمود. گروه چاپ و تبلیغات محیا برای چاپ اختصاصی اوراق اداری شما مشتریان عزیز خود را موظف میداند بهترین و با کیفیت ترین چاپ را به شما عزیزان ارائه دهد. در چاپ اختصاصی فرم ها به گونه ای چیده میشوند که در زمان چاپ کمترین پرت را از کاغذ مصرفی داشته باشیم.
سربرگ ها اصولا به صورت چهار رنگ چاپ می‌شوند.
فاکتورهای فروش نیز عموما در قطع های استاندارد آ۴ و آ۵ میباشند که بعضی از مشتریان به صورت دوبرگی و سه برگی کاربن دار چاپ کرده و به راحتی می توانند ته قبض سفارش یا فاکتور را نگهداری کنند که این نوع کاغذ نیز به روش چاپ افست انجام می شود.
برای چاپ تعداد محدود سربرگ و تیراژ پایین تنها راه، چاپ دیجیتال است. در چاپ دیجیتال به دلیل مستقیم بودن چاپ کیفیت محصول پایین تر و هزینه آن بالاتر است.

طراحی و چاپ ست اداری در تعریفی مختصر از گروه چاپ و تبلیغات محیا عبارتست از: مجموعه ای از اوراق یا کاغذهایی است که در امور اداری یک شرکت یا سازمان جهت فعالیت های رسمی یا غیررسمی استفاده می شود می گویند. اوراق اداری باید به یکدیگر مشابهت و متناسب با هم طراحی شوند، تا نشان دهنده ی هماهنگی هرچه بیشتر آن سازمان باشد. چاپ ست اداری در واقع بخاطر استفاده از طراحی گرافیکی و ایجاد هویت بصری برای شرکت ها اهمیت دارد. یک طراحی منحصر بفرد که بر روی تمام ست اداری چاپ می گردد و نشان دهنده نوع کار، اهداف و ویژگی های شرکت است و این پیام را به مخاطب خود منتقل می کند که با یک شرکت منظم و ساماندهی شده روبرو است.