loading

کاتالوگ

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ، شناسنامه یک شرکت است آلبومی از خدمات یا تولیدات یک شرکت که می‌توان با طراحی جذاب یک کاتالوگ شرحی از خدمات و تصاویر محصولات را به مخاطب انتقال داد. آیتم مثبت کاتالوگ در این است که مشتری می تواند آنرا در فرصتی مناسب مطالعه و خدمات و محصول خود در کاتالوگ ارائه شده توسط شما را انتخاب کند.

چاپ کاتالوگ یک روش تبلیغات چاپی ست که به برند سازی  ما کمک می کند و می تواند معرف محصول و کالای مورد نظر شما باشد. با چاپ کاتالوگ شما خلاصه ای از ویژگی های محصول خود را به مشتری ارائه می کنید. در واقع این کار می تواند محصول شما را از دیگر رقبا متمایز کند. هر اندازه چاپ کاتالوگ جذاب تر باشد، مشتری برای خرید محصول شما رغبت بیشتری دارد.

نکته حائز اهمیت قبل از چاپ کاتالوگ

نیاز سنجی کنید:
توجه کنید برای چه محصولی کاتالوگ چاپ می کنید، این کار به شما کمک می کند تا ابعاد، تصاویر، محتوا و رنگ بندی مرتبط و مناسب با محصول خود را انتخاب نمایید.

چند ویژگی کاتالوگ از زبان گروه چاپ و تبلیغات محیا

کاتالوگ قابل حمل است.
در کاتالوگ ها ترکیبی از متن و تصویر استفاده می شود .
اطلاعات کامل را می توان در کاتالوگ درج کرد.
کاتالوگ نوعی تبلیغ است که ارزش آن نسبت به تراکت ، پوستر و دیگر تبلیغات بالاتر است.
مخاطب میتواند کاتالوگ را در زمان فراغت مطالعه کند و …

چاپ کاتالوگ فوری | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ کاتالوگ فوری | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ کاتالوگ تبلیغاتی | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ کاتالوگ تبلیغاتی | چاپ و تبلیغات محیا

 

اگر بخواهیم یک توضیح مختصری از چاپ کاتالوگ داشته باشیم. باید بگوئیم :

کاتالوگ یکی از بهترین ابزارهای بصری برای تبلیغ و معرفی محصول و نیز خدمات رسانی است.

به صراحت می توان گفت سخت ترین پروسه چاپ از دیدگاه گروه چاپ و تبلیغات محیا ، طراحی و چاپ کاتالوگ است. چرا که کاتالوگ بهترین وسیله برای معرفی محصول یا خدمات یک شرکت به مشتری است.

شما با ارائه کاتالوگ به مشتری نه تنها حق انتخاب به مخاطب می دهید بلکه می توانید از کاتالوگ خود به عنوان ابزاری متناسب در تبلیغات استفاده کنید.

اما حفظ نکاتی از دیدگاه گروه چاپ و تبلیغات محیا در مورد طراحی و چاپ کاتالوگ :

– از آنجایی که کاتالوگ یکی از ارزشمندترین وسایل تبلیغاتی و معرفی محصول است باید توجه داشت علاوه بر زیبایی بتوانیم تمام توضیحات یک محصول را ارائه کنیم.

-طراحی و تنوع چاپ جلد کاتالوگ یکی از مهمترین کارها در تولید کاتالوگ است. مثلا استفاده از رنگ پنجم و یا تیغ زدن با اشکال مختلف روی جلد کاتالوگ زیبایی و جذابیت آنرا دو چندان خواهد کرد.

-هرچه تعداد صفحات کاتالوگ بیشتر باشد نشان دهنده تنوع محصول، وزین بودن شرکت و … است.

-گرماژ کاغذ ، کیفیت چاپ و نوع صحافی ، این سه مورد در زیبایی و ماندگاری کاتالوگ بسیار موثر است برای مثال وقتی جلد کاتالوگ پس از چاپ ، سلفون میخورد نه تنها زیبا بلکه ماندگار نیز می شود.

البته کاتالوگ بیشتر برای شرکت هایی استفاده می شود که تنوع محصول و یا خدمات آنها زیاد است.

در طراحی کاتالوگ معمولا از یک تم و حاشیه صفحات خاص استفاده می شود و برای چاپ کاتالوگ اصولا از چهار رنگ اصلی و از کاغذهای گلاسه استفاده می شود. نوع صحافی نیز بستگی به تعداد صفحات کاتالوگ دارد ، اگر تعداد صفحات بیش از یک اندازه ای باشد که نتوان آنرا مفتول ( منگنه ) زد باید آنرا با چسب گرم صحافی نمود.

گروه چاپ و تبلیغات محیا مفتخر است از طراحی تا چاپ و صحافی کاتالوگ شما را عهده دار باشد.

نکته ی مهم در استفاده ی تصویر برای طراحی و چاپ کاتالوگ :

انتخاب تصویر نکته حائز اهمیتی در طراحی کاتالوگ می باشد که شاید کمتر مورد توجه کارگزاران قرار بگیرد. اما این که چگونه تصویری انتخاب کنیم که هم بتواند توضیح کاملی از کار و خدمات شرکت یا موسسه باشد و همچنین باید توجه داشت که رزولیشن تصویر باید طوری باشد که پس از چاپ کاتالوگ از کیفیت آن نکاهد. بیشترین تصاویر انتخابی برای طراحی و چاپ کاتالوگ از محصولات شما مشتریان عزیز می باشد که عمدتا عکاسی و ادیت شده است. استفاده از تصاویر مختلف محصول در صفحات داخلی کاتالوگ بسیار موثر است.

چاپ کاتالوگ | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ کاتالوگ | چاپ و تبلیغات محیا

برای چاپ کاتالوگ ارزان میتوان به چند نکته توجه داشت که از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا میشنویم:

_عدم استفاده از رنگ پنجم و یا طلاکوب در چاپ
_عدم استفاده از قالب برای زیبایی و جذابیت جلد کاتالوگ
_استفاده از کاغذ با گرماژ پایین تر برای صفحات داخلی و جلد کاتالوگ
_بالا بردن تیراژ کار در صورت نیاز که این امر هزینه تولید هر عدد را پایین میاورد.
_عدم استفاده از سلفون برای جلد و صفحات داخلی کاتالوگ
_طراحی و چاپ کاتالوگ در قطع کوچک
_ در صورت صحافی کاتالوگ بصورت مفتول، عدم استفاده از مفتول لوپ و استفاده از مفتول ساده

توجه داشته باشید مشتریان عزیز که چند مورد مذکور علاوه بر کاهش هزینه چاپ و تولید کاتالوگ تاثیری در بی کیفیت شدن آن ندارد.

چاپ کاتالوگ ارزان و فوری

برای چاپ کاتالوگ در تیراژهای پایین و کارهای فوری که زمانی برای تهیه زینک و صفحه بندی و سلفون کشی و نوبت چاپ و… مقدور نمیباشد؛ همانگونه که مستحضرید از دستگاه دیجیتال برای چاپ استفاده می‌شود.
چاپ دیجیتال برعکس تفکر بعضی ها علی رغم کیفیت پایین تر نسبت به چاپ افست، قیمت و هزینه تمام شده بالاتری دارد.

نحوه سفارش چاپ کاتالوگ

گروه چاپ و تبلیغات محیا برا پیشگیری از بروز هرگونه اشتباه و یا اغلاط املایی در سفارش چاپ کاتالوگ امکان سفارش آنلاین چاپ را برداشته. برای سفارش چاپ کاتالوگ دو روش کلی وجود دارد ؛ در روش اول طرح مورد نظر توسط مشتری انجام شده و گروه چاپ و تبلیغات محیا فقط اجرای آن را عهده دار است. در روش دوم مشتری صفر تا صد کار را به طراحان و کارشناسان گروه چاپ محیا سپرده و پس از طراحی و تایید آن توسط مشتری مراحل تولید شروع شده و پس از چاپ و صحافی کاتالوگ  به مشتری ارائه میگردد.
در روش دوم نیز برای جلوگیری از بروز اشتباه، ابتدای امر یک نمونه به مشتری ارائه شده و پس از ممهور شدن نمونه کاتالوگ توسط مشتری کار شما برای سفارش به ناظران چاپ سپرده شده و چاپ کاتالوگ انجام می‌شود.
برای کیفیت بهتر و بالاتر در چاپ کاتالوگ و کارهای دیگر چاپی پیشاپیش از شما مشتریان عزیز بابت تاخیر در زمان آماده شدن آن عذرخواهی می‌کنیم.
چاپ کاتالوگ پس از تایید طرح، حداقل 3 روز کاری مستلزم زمان است.