چاپ بروشور | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ بروشور | چاپ و تبلیغات محیا


بروشور چیست؟

بروشور (Brochure) وسیله ای است برای بیان توضیحات کامل یک محصول و نحوه استفاده از آن به همین دلیل است که به آن کالا نما هم گفته می شود. زیرا یک کالای خاص را به صورت کامل تشریح می کند و یک کاربر پس از خواندن بروشور محصول می تواند از آن محصول استفاده کند. تولید کننده ی یک محصول باید برای محصولش شیوه استفاده از آن محصول را چاپ کند . بروشور برگه ای با چند خط (تا) به صورت افقی یا عمودی و کم حجم که بیشترین کاربرد آن معرفی محصول و نحوه استفاده از محصول می باشد .

بروشورها در اندازه های مختلف و با سلیقه سفارش دهنده طراحی و چاپ می شوند. آن ها اغلب ارزان هستند و تیراژ بالایی دارند زیرا قرار است که در میان مصرف کنندگان بیشماری توزیع شوند و معمولا بر روی کاغذی با گرم پایین چاپ می شوند تا هم ارزانتر باشند و هم خواندن آن ها برای مصرف کننده ساده تر باشد.

چاپ بروشور ارزان | چاپ و تبلیغات محیا
چاپ بروشور ارزان | چاپ و تبلیغات محیا

درطراحی بروشور دست طراح برای تعداد صفحات باز است و از این منظر او می تواند انواع اطلاعات را به همراه تصویر در کنار هم و بدون نگرانی از شلوغی صفحه بیاورد. از طرف دیگر چون هر بروشور مخصوص یک محصول خاص می باشد، به همین دلیل از لحاظ طراحی، کمتر در رقابت با بقیه طراحی ها است.

قطع متداول بروشور (حداقل در ایران) به طور معمول A4 و یا A5 است. دلیل استفاده زیاد از این قطع ها دور ریز کمتر کاغذ یا مقوای مصرفی است که در نتیجه باعث افزایش هزینه می شود. اگر دور ریز کاغذ موضوعیت نداشته باشد، با توجه به موضوع و مخاطب و حجم محتوای متنی و تصویری، می توان ابعاد و اندازه های متفاوتی برای آن در نظر گرفت.

در هنگام طراحی بروشور باید از یک حاشیه با ترکیب رنگ جذاب استفاده نمود و محل های خط تای بروشور را در نظر گرفت. استفاده از رنگهای شاد و جذاب از ضروری ترین نکاتی است که باید در طراحی و چاپ بروشور در نظر داشت.

نحوه تا کردن بروشورها نیز بسیار حائز اهمیت است لذا هنگام مطالعه بروشور مخاطب ابتدای امر به طور کامل بروشور را باز کرده و دو طرف آنرا نگاهی اجمالی می اندازد. استفاده از فونت های مناسب و بزرگی حروف نیز به مطالعه و جذاب کردن بروشور کمک می کند. مثلا برای یک محصول الکتریکی اگر بروشور تعبیه می شود باید به نحوه ی نصب و استفاده آن و میزان ولتاژ مصرفی و همچنین نگهداری آن بیشتر اهمیت بدهید. بروشور توضیح غیر حضوری فروشنده یا خدمات آن به مشتری است پس باید طوری نکات نوشته شود که برای مخاطب سوال مبهمی وجود نداشته باشد.

بروشور یا برگه های چند لتی  مانند کاتالوگ معرف محصول هستند اما بیشترین کاربرد بروشور برای محصولاتی است که نحوه استفاده آن باید توضیح داده شود.بروشورهای تبلیغاتی از جنس گلاسه با گرماژ پایین می باشند و بروشورهایی که برای توضیح نحوه استفاده محصول کاربرد دارند عمدتا از جنس کاغذ تحریر است.

برای چاپ بروشور این امکان وجود دارد که در سایز های متفاوت چاپ شود همچنین تعداد صفحات یک بروشور نیز قابل تغییر است یعنی هرچه تعداد خطهای (تا) در یک بروشور بیشتر شود تعداد صفحات بالا می رود و هرچه تعداد خطهای ( تا ) کمتر باشد صفحات بروشور نیز کمتر می شود.

حال اینکه می توان این خطها را به صورت افقی یا عمودی بعد از چاپ بروشور با دستگاه لترپرس یا خط زن های معمولی انجام داد.

گروه چاپ و تبلیغات محیا برای چاپ بروشور پیشنهاد های ویژه ای دارد.

 

چند ویژگی بروشور از زبان گروه چاپ و تبلیغات محیا:

_ بروشورها قابل حمل می باشند.

_ چاپ بروشور را میتوان در سایزهای آ۵ و آ۴ و آ۳ تولید کرد.

_ بروشور نسبت به کاتالوگ مقرون به صرفه است.بروشور را میتوان داخل جعبه محصولات قرار داد.

_ در بروشور هم میتوان مثل کاتالوگ ترکیبی از متن و تصویر استفاده کرد و…..

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *