loading

چاپ بروشور

چاپ بروشور در صتعت تبلیغات و معرفی محصول و خدمات کسب و کارها تاثیر زیادی دارد.

بروشور چیست ؟

برگه ای با چند خط (تا) به صورت افقی یا عمودی و کم حجم که بیشترین کاربرد آن معرفی محصول و نحوه استفاده از محصول است.

نکاتی در مورد طراحی و چاپ انواع بروشور :

در هنگام طراحی بروشور باید از یک حاشیه با ترکیب رنگ جذاب استفاده نمود و محل های خط تای بروشور را در نظر گرفت. استفاده از رنگهای شاد و جاذب از ضروری ترین نکاتی است که باید در طراحی و چاپ انواع بروشور در نظر داشت.

نحوه تا کردن آن‌ها نیز بسیار حائز اهمیت است لذا هنگام مطالعه مخاطب ابتدای امر به طور کامل بروشور را باز کرده و دو طرف آن را نگاهی اجمالی می اندازد ، استفاده از فونت های مناسب و بزرگی حروف نیز به مطالعه و جذاب کردن آن  کمک می کند مثلا برای یک محصول الکتریکی اگر بروشور تعبیه می شود باید به نحوه ی نصب و استفاده آن و میزان ولتاژ مصرفی و همچنین نگهداری آن بیشتر اهمیت بدهید. بروشور توضیح غیر حضوری فروشنده یا خدمات آن به مشتری است پس باید طوری نکات نوشته شود که برای مخاطب سوال مبهمی وجود نداشته باشد.

بروشور یا برگه های چند لتی  مانند کاتالوگ معرف محصول هستند، اما بیشترین کاربرد آن برای محصولاتی است که نحوه استفاده آن باید توضیح داده شود.

بروشورهای تبلیغاتی از جنس گلاسه با گرماژ پایین است و مواردی که برای توضیح نحوه استفاده محصول کاربرد، دارند عمدتا از جنس کاغذ تحریر است.

برای چاپ بروشور این امکان وجود دارد که در سایز های متفاوت چاپ شود همچنین تعداد صفحات أآن نیز قابل تغییر است یعنی هرچه تعداد خطهای ( تا ) در یک بروشور بیشتر شود تعداد صفحات بالا می رود و هرچه تعداد خطهای ( تا ) کمتر باشد صفحات نیز کمتر می شود.

حال اینکه می توان این خط‌ها را به صورت افقی یا عمودی بعد از چاپ بروشور با دستگاه لترپرس یا خط زن های معمولی انجام داد.

گروه چاپ و تبلیغات محیا برای چاپ بروشور پیشنهاد های ویژه ای دارد.

چند ویژگی بروشور از زبان گروه چاپ و تبلیغات محیا :

بروشورها قابل حمل می باشند.
چاپ بروشور را میتوان در سایزهای آ5 و آ4 و آ3 تولید کرد.
بروشور نسبت به کاتالوگ مقرون به صرفه است.
بروشور را میتوان داخل جعبه محصولات قرار داد.
در بروشور هم میتوان مثل کاتالوگ ترکیبی از متن و تصویر استفاده کرد و … .

چاپ بروشور | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ بروشور | چاپ و تبلیغات محیا

نحوه محاسبه چاپ بروشور :

برای محاسبه بروشور ابتدا باید سایز را در نظر گرفت. اگر بروشور بصورت اختصاصی باشد باید تیراژ آن ، کاغذ مصرفی برای چاپ بروشور ، تعداد رنگ ، تعداد خط تا و نوع قالب را در نظر گرفت. بروشورها عمدتا با ماشین چاپ افست چاپ شده و تمام آن‌ها  دو رو چاپ می باشد و سپس با دستگاه خط زن برای سایزهای تا آ۴ و استفاده از دستگاه لترپرس و قالب برای سایزهای بزرگتر از آ۴ استفاده می شود. نوع خط تا را میتوان بصورت زیگزاگی یا یک برگ با تای کوچکتر و … انجام داد و قالب را میتوان بصورت لب گرد یا لب صاف و… در نظر گرفت. بروشور ها اصولا بصورت چهاررنگ و ترکیبی از متن و تصویر می باشند.
بروشورها با چاپ اختصاصی سایز استانداردی ندارند و بنا به سفارش مشتری تولید میشوند.
مقدار مصرفی کاغذ + هزینه پلیت + هزینه چاپ + هزینه قالب + خط تا یا لترپرس + برش ، هزینه تولید بروشور را تشکیل می دهند.

چه زمانی باید برای بروشور از چاپ اختصاصی استفاده نمود ؟

کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا مشتاق آن هستند که با حداقل هزینه با کیفیت ترین کارهای چاپی را به مشتریان عزیز خود ارائه دهند. حال اینکه در زمانهایی نمیتوان از چاپ عمومی استفاده نمود برای مثال در ذیل به چند مورد آن اشاره میکنیم.

_ اندازه بروشور بزرگتر یا کوچکتر از اندازه های فرم عمومی چاپ باشد.
_ پس از چاپ، بروشورها نیاز به سلفون داشته باشند ( اگر قطع کار کوچک باشد برای سلفون فرم چاپی دچار مشکل می شویم).
_ استفاده از رنگ پنجم یا رنگ پنتون در چاپ.

گروه چاپ و تبلیغات محیا برای ارائه بروشور فوری ، چاپ بروشور ارزان ، چاپ بروشور اختصاصی و چاپ بروشور با کیفیت همواره در کنار شما مشتریان می باشد.

نحوه سفارش چاپ بروشور:

گروه چاپ و تبلیغات محیا برا پیشگیری از بروز هرگونه اشتباه و یا اغلاط املایی در سفارش چاپ، امکان سفارش آنلاین چاپ را برداشته است. برای سفارش چاپ بروشور دو روش کلی وجود دارد ؛ در روش اول طرح مورد نظر توسط مشتری انجام شده و گروه چاپ و تبلیغات محیا فقط اجرای آن را عهده دار است. در روش دوم مشتری صفر تا صد کار را به طراحان و کارشناسان گروه چاپ محیا سپرده و پس از طراحی و تایید آن توسط مشتری مراحل تولید شروع شده و پس از چاپ و صحافی بروشور به مشتری ارائه می گردد.
در روش دوم نیز برای جلوگیری از بروز اشتباه، ابتدای امر یک نمونه به مشتری ارائه شده و پس از ممهور شدن نمونه بروشور توسط مشتری کار شما برای سفارش به ناظران چاپ سپرده شده و چاپ بروشور انجام میشود.
برای کیفیت بهتر و بالاتر در بروشور و کارهای دیگر چاپی پیشاپیش از شما مشتریان عزیز بابت تاخیر در زمان آماده شدن آن عذرخواهی می کنیم.
بروشور پس از تایید طرح، حداقل 3 روز کاری مستلزم زمان میباشد.