loading
چاپ فولدر | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ فولدر | چاپ و تبلیغات محیا


چاپ فولدر | چاپ و تبلیغات محیا
چاپ فولدر | چاپ و تبلیغات محیا

در پاسخ به این سوال که فولدر چیست باید گفت؛ فولدر ابزاری است که از طریق آن می توان ، دسته ای از اوراق و اسناد را به صورت منظم و مرتب شده در کنار هم قرار داد و نگهداری نمود.

فولدر همان پوشه نگهدارنده اسناد و مدارک است و به شکلی طراحی می شود که اوراق اداری مانند کارت ویزیت و سربرگ، بروشورها و یا کاتالوگ محصولات و حتی در صورت وجود سی دی معرفی شرکت در آن قرار گیرد.
چاپ فولدر یک ابزار تبلیغاتی مناسب برای شرکت ها و سازمان ها محسوب می شود و برای معرفی به مشتریان خود به کار برده می شود. برای معرفی شرکت و یا سازمان باید از نمادهای مربوط به شرکت و سازمان در طراحی و چاپ فولدر استفاده شود در طراحی و چاپ فولدر می توان از لوگو، نشانی کامل خلاصه ای از محدوده فعالیت شعار تبلیغاتی و حتی تصاویری از فعالیت های شرکت یا سازمان استفاده کرد.

گروه چاپ و تبلیغات محیا در زمینه طراحی و چاپ فولدر با متخصصان این رشته همکاری می کند و می تواند در این زمینه به شما مشتریان مشاوره کافی را بدهد. پس با این تعاریف در مورد فولدر می توان گفت که یک ابزار کاملا مناسب و مهم برای تبلیغات شرکت به حساب می آید در چاپ فولدر یک طراحی زیبا و اصیل که تمام مشخصات شرکت را برای مشتری بیان و معرفی کند، مهم و تاثیرگذار است.

انواع فولدر ها

فولدر ها بر اساس خواست مشتری و نوع کاربردشان طراحی می شوند. از شرکت های بزرگ گرفته تا دانشجویان و دانش آموزان مخاطبان این ابزار هستند. زونکن اداری، پوشه ی اداری پوشه ای مخصوص مهندسان، پوشه ی جیب دار، پوشه ی آویز، پوشه سمیناری، کلیپ فایل، پوشه دکمه دار (تبلیغاتی ، طلقی)، اکسپندینگ فایل و … نمونه هایی از انواع فلدر ها می باشند.

فولدر ها نیز مانند بقیه کارهای چاپی با متریال کاغذ به روش افست چاپ میشوند. فولدر ها بر اساس نوع کاربرد نوع سفارشات و هزینه ای که مشتریان پرداخت می کنند طراحی می شود. به عنوان مثال فولدر های مدیریتی از نوع چرمی می باشند ، زونکن های اداری نیازمند مقواهایی ضخیم برای نگهداری بهتر اوراق و اسناد اداری هستند ، فولدر های طلقی در اندازه های A3،A4،A5،B5 برای تمامی افراد و همچنین، اکسپندینگ فایل ها در طرح های اسپرت ، رومیزی ، دسته دار ، چرمی و … طراحی و تولید می شوند ، جنس فولدر های سازمانی بنابر جایگاه افراد می تواند از گران قیمت تا ارزان قیمت طراحی شود . رنگ فولدر ها و نوشته ها نیز به صورت سفارشی و یا فاقد نوشته تولید می گردند.

 

فولدر در جنس ها و شکل های مختلفی ساخته و استفاده می گردد که رایج ترین آن فولدر های مقوایی با چاپ رنگی می باشد. این نوع از فولدر افزون بر جنبه محافظتی و بسته بندی برای اسناد و مدارک، به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و اطلاع رسانی نیز بکار برده می شود.

یشترین مصرف کاغذ در چاپ فولدر کاغذهای گلاسه با گرماژ ۲۵۰ و ۳۰۰ گرم میباشند که بصورت گسترده چاپ می شود. در چاپ فولدر ابتدا گسترده کار طراحی و برای هر رنگ یک پلیت تهیه میشود و در ماشین چاپ چیده شده و چاپ فولدر انجام میشود. در صورتی که سایز کار کوچک باشد میتوان دو عدد فولدر در کنار هم چید که پس از چاپ برش شده و برای صحافی و تیغ و سلفون آماده میشود.
اگر بخواهیم داخل فولدر چاپ داشته باشد باید عمل چاپ به صورت دورو انجام شود و برای رنگهای داخلی فولدر نیز احتیاج به پلیت است.
حداقل تیراژ چاپ فولدر ۱۰۰۰ عدد است و در صورت تیراژ پایین چاپ بصورت دیجیتال انجام میشود که برای چاپ دیجیتال فولدر محدودیت هایی در اندازه ، رنگ و سلفون وجود دارد.

 

خط قالب و تیغ زدن فولدر


نمی‌دانیم چه میزان با خط قالب، تیغ و دستگاه لترپرس آشنایی دارید؛ طرح فولدر ابتدا بر روی کاغذ گلاسه با گرماژ حداقل ۲۳۰ گرم گلاسه تا حداکثر ۴۰۰ گرم مقوای ایندربرد به دلخواه مشتری چاپ می‌شود. سپس قالب توسط قالب‌ساز، که بستگی به طرح پیاده شده دارد، ساخته می‌شود و در انتها با دستگاه لترپرس (دستگاهی که قالب ساخته شده روی آن بسته می‌شود و با عبور مقوا، تحت فشار قرار گرفته و تیغ روی پوستر می‌نشیند) در اصل دستگاه لترپرس وظیفه‌ی اجرای تیغ بر روی فولدر را دارد. در انتها اضافه‌های کنار پوستر (پوشال) گرفته می‌شود و در آخر صحاف لبه‌های فولدر را با چسب صحافی یا چسب دو طرفه می‌چسباند و فولدر تکمیل می‌شود. اصولاً برای استحکام کار، فولدرها برای مدتی تحت فشار قرار می‌گیرند.

نکاتی در مورد طراحی و چاپ فولدر از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا


اندازه فولدر باید نسبت به اوراقی که در آن قرار میگیرد طراحی شود.
انتخاب رنگ فولدر باید با ست اوراق اداری همخوانی داشته باشد.
فولدرها را می توان با طراحی در خط قالب قفل یا نمایی زیبا بخشید.
پس از چاپ فولدر می توان برای زیبایی هرچه بیشتر از سلفون و یا uv موضعی استفاده کرد.
چاپ فولدر برای اسناد آ۵ ، آ۴ و آ۳ بیشترین کاربرد را دارد.
چاپ فولدر یکی از عناصر اوراق اداری است و از مجموعه ست اداری محسوب می شود ، پس در طراحی آن از نمادهایی که شرکت را معرفی کنند استفاده می گردد . در طراحی و چاپ فولدر باید از رنگ سازمانی، ترکیب بندی و عناصر دیگری که در اوراق اداری بکار گرفته شده است استفاده کرد.

فولدرها نیز با ماشین افست چاپ میشوند و سپس برای تکمیل کار سلفون ، uv ، uv موضعی و… به بخش تکمیلی یا صحافی هدایت شده و طرح قالب نیز با دستگاه لترپرس انجام میشود. دور کندن فولدر ها توسط دست انجام شده و سپس طبق طرح فولدر خط تا نیز توسط همان دستگاه لترپرس انجام میشود. اما در قسمت پایانی چاپ فولدر بسته به نوع آن که میتوان به دو دسته ی فولدر چسبی یا فولدر قفل سر خود (از زمان طراحی فولدر مشخص میشود) اشاره کرد. در فولدر های قفل سرخود لبه ی اضافه فولدر داخل خط تیغ صفحه مقابل رفته و نیازی به چسب کشی ندارد. اما در فولدرهای چسبی یک لبه ی کار چسب خورده تا ساخت فولدر تکمیل شود.

حفظ نکته ای در طراحی فولدر مهم میباشد که از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا به آن اشاره میکنیم؛ مثلا برای یک فولدر با قطع آ۴ باید اندازه فولدر از هر طرف حداقل ۵ میلی متر بزرگتر از کاغذ آ۴ باشد تا زمانی که مدارک یا بروشور داخل آن قرار میگیرد از فولدر بیرون نزند.

چاپ فولدر با تیراژ پائین و چاپ دیجیتال از قطع آ۴ به بالاتر وجود ندارد و شایان ذکر است که برای چاپ فولدر از کاغذهای گرماژ ۲۵۰ گرم به بالا استفاده میشود.

با چاپ فولدر می توانید کاتالوگ، لیست قیمت، اسناد، مدارک را در یک مجموعه قرار داده و دراختیار مشتریان خود قرار دهید و به عنوان یک ابزار اطلاع رسانی مناسب استفاده کنید. چاپ فولدرها حتی ابزارهای تبلیغاتی مناسب برای معرفی شرکت در نمایشگاه ها، سمینارها، کنفرانس ها و … به مشتریان شما می باشد.
گروه چاپ و تبلیغات محیا ارائه دهنده کلیه خدمات در امر طراحی و چاپ فولدر به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیگر محصولات چاپی

اوراق اداریبسته بندیپاکتپوشهچاپچاپ افستچاپ دیجیتالرنگست اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *