فولدر چیست ؟

فولدر همان پوشه نگهدارنده اسناد و مدارک است و به شکلی طراحی می شود که اوراق اداری مانند کارت ویزیت، سربرگ و بروشورها یا کاتالوگ محصولات و حتی در صورت وجود سی دی معرفی شرکت در آن قرار گیرد.
چاپ فولدر یک ابزار تبلیغاتی مناسب برای شرکت محسوب می شود و برای معرفی شرکت به مشتریان خود به کار برده می شود. برای معرفی شرکت باید از نمادهای مربوط به شرکت در طراحی و چاپ فولدر استفاده شود. در طراحی و چاپ فولدر می توان از لوگو، نشانی کامل و خلاصه ای از محدوده فعالیت شعار تبلیغاتی و حتی تصاویری از فعالیت های شرکت استفاده کرد. گروه چاپ و تبلیغات محیا در زمینه طراحی و چاپ فولدر با متخصصان این رشته همکاری می کند و می تواند در این زمینه به شما مشتریان مشاوره کافی را بدهد پس با این تعاریف در مورد فولدر می توان گفت که یک ابزار کاملا مناسب و مهم برای تبلیغات شرکت به حساب می آید. در چاپ فولدر یک طراحی زیبا و اصیل که تمام مشخصات شرکت را برای مشتری بیان و معرفی کند، مهم و تاثیرگذار است.

چاپ فولدر | چاپ و تبلیغات محیا
چاپ فولدر | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ فولدر 

فولدرها نیز مانند بقیه کارهای چاپی با متریال کاغذ به روش افست چاپ می شوند. بیشترین مصرف کاغذ در چاپ فولدر کاغذهای گلاسه با گرماژ ۲۵۰ و ۳۰۰ گرم می باشند که بصورت گسترده چاپ می شود. در چاپ فولدر ابتدا گسترده کار طراحی و برای هر رنگ یک پلیت تهیه میشود و در ماشین چاپ چیده شده و چاپ فولدر انجام می شود. در صورتی که سایز کار کوچک باشد میتوان دو عدد فولدر در کنار هم چید که پس از چاپ برش شده و برای صحافی و تیغ و سلفون آماده می شود.
اگر بخواهیم داخل فولدر چاپ داشته باشد باید عمل چاپ به صورت دورو انجام شود و برای رنگهای داخلی فولدر نیز احتیاج به پلیت است. حداقل تیراژ چاپ فولدر ۱۰۰۰ عدد است و در صورت تیراژ پایین چاپ بصورت دیجیتال انجام میشود که برای چاپ دیجیتال فولدر محدودیت هایی در اندازه و رنگ و سلفون وجود دارد.

نکاتی در مورد طراحی و چاپ فولدر از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا :

اندازه فولدر باید نسبت به اوراقی که در آن قرار میگیرد طراحی شود.
انتخاب رنگ فولدر باید با ست اوراق اداری همخوانی داشته باشد.
فولدرها را می توان با طراحی در خط قالب قفل یا نمایی زیبا بخشید.
پس از چاپ فولدر می توان برای زیبایی هرچه بیشتر از سلفون و یا uv موضعی استفاده کرد.
چاپ فولدر برای اسناد آ5 ، آ4 و آ3 بیشترین کاربرد را دارد.
چاپ فولدر یکی از عناصر اوراق اداری است و از مجموعه ست اداری محسوب می شود ، پس در طراحی آن از نمادهایی که شرکت را معرفی کنند استفاده می گردد . در طراحی و چاپ فولدر باید از رنگ سازمانی، ترکیب بندی و عناصر دیگری که در اوراق اداری بکار گرفته شده است استفاده کرد.

فولدرها نیز با ماشین افست چاپ میشوند و سپس برای تکمیل کار سلفون ، uv ، uv موضعی و… به بخش تکمیلی یا صحافی هدایت شده و طرح قالب نیز با دستگاه لترپرس انجام می شود. دور کندن فولدر ها توسط دست انجام شده و سپس طبق طرح فولدر خط تا نیز توسط همان دستگاه لترپرس انجام میشود. اما در قسمت پایانی چاپ فولدر بسته به نوع آن که میتوان به دو دسته ی فولدر چسبی یا فولدر قفل سر خود (از زمان طراحی فولدر مشخص میشود) اشاره کرد. در فولدر های قفل سرخود لبه ی اضافه فولدر داخل خط تیغ صفحه مقابل رفته و نیازی به چسب کشی ندارد. اما در فولدرهای چسبی یک لبه ی کار چسب خورده تا ساخت فولدر تکمیل شود.

حفظ نکته ای در طراحی فولدر مهم میباشد که از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا به آن اشاره میکنیم مثلا برای یک فولدر با قطع آ4 باید اندازه فولدر از هر طرف حداقل 5 میلی متر بزرگتر از کاغذ آ4 باشد تا زمانی که مدارک یا بروشور داخل آن قرار میگیرد از فولدر بیرون نزند.

چاپ فولدر با تیراژ پائین و چاپ دیجیتال از قطع آ4 به بالاتر وجود ندارد و شایان ذکر است که برای چاپ فولدر از کاغذهای گرماژ 250 گرم به بالا استفاده میشود..

با چاپ فولدر می توانید کاتالوگ، لیست قیمت، اسناد، مدارک را در یک مجموعه قرار داده و دراختیار مشتریان خود قرار دهید و به عنوان یک ابزار اطلاع رسانی مناسب استفاده کنید. چاپ فولدرها حتی ابزارهای تبلیغاتی مناسب برای معرفی شرکت در نمایشگاه ها، سمینارها، کنفرانس ها و … به مشتریان شما می باشد.
گروه چاپ و تبلیغات محیا ارائه دهنده کلیه خدمات در امر طراحی و چاپ فولدر به شما مشتریان عزیز می باشد.

نحوه محاسبه تولید و چاپ فولدر

برای چاپ فولدر دو روش کلی وجود دارد که در روش اول مشتری طرح مورد نظر خود را آماده کرده و فقط اجرای آن را به گروه چاپ و تبلیغات محیا میسپارد که در این روش طراحان ما خط های برش و کادر را در صورت نیاز ویرایش میکنند و اغلاط املایی به عهده خود مشتری است. اما در روش دوم از طراحی تا چاپ فولدر به گروه چاپ و تبلیغات محیا سپرده میشود که پس از طراحی و تایید توسط شما مشتریان عزیز مراحل چاپ شروع شده و تا پایان کار ناظران ما از کار شما نظارت میکنند.
برای محاسبه چاپ فولدر آیتم های ذیل حائز اهمیت است و به آنها میپردازیم.
طراحی فولدر، که هزینه جداگانه و پروژه ای محاسبه میشود.
گرماژ کاغذ توسط شما مشخص شده و مقدار مصرف آن به تیراژ کار بستگی دارد که محاسبه میشود.
هزینه تولید پلیت
هزینه چاپ فولدر
هزینه قالب فولدر که برای مشتری ماندگار است.
هزینه لترپرس
و در نهایت هزینه صحافی که شامل سلفون ، uv ، برجسته کاری و… که بنا به سفارش شما عزیزان است و برای زیبایی کار استفاده میشود.
مفتخریم بهترین کار را با نازلترین قیمت برای شما مشتریان عزیز تولید نماییم.

تصاویر و نوشته های روی فولدر 

برای آنکه فولدر ما دارای زیبایی باشد میتوان از رنگها و تصاویر مربوط به شرکت یا موسسه استفاده نمود، اما برای آنکه فولدر تبلیغاتی علاوه بر نماد تبلیغاتی برای مخاطب قابل استفاده باشد میتوان آنرا بصورت ساده چاپ نمود. در چاپ فولدر باید حتما از لوگوی شرکت ، آدرس اینترنتی و شماره تماس حتما در روی جلد آن استفاده شود تا در اولین نگاه نام موسسه یا شرکت به چشم بخورد. مثلا روی فولدر وقتی نوشته شود گروه چاپ و تبلیغات محیا بدون هیچ توضیحی میتوان به مخاطب توضیح داد که کار شرکت خدمات چاپی و تبلیغاتی است که در صورت نیاز با چاپ آدرس اینترنتی و یا شماره تماس روی فولدر، مشتریان میتوانند با شما در ارتباط باشند.