loading
چاپ تخته شاسی

چاپ تخته شاسی


چاپ تخته شاسی

چاپ عکس روی شاسی به فرآیند چسباندن کاغذ چاپی پرینت شده بر روی تخته ام دی اف MDF که روی آن چسب دو طرفه قرار داده شده است اطلاق می شود.

تخته شاسی یکی از ابزارهایی هست که برای نمایش تصویر، پوستر، تبلیغات و … استفاده می گردد. در حال حاضر از تخته شاسی ها در منازل، عکاسی ها، آتلیه ها، سازمان ها و شرکت های تبلیعاتی استفاده می شود. بیشترین استفاده از تخته شاسی ها برای چاپ عکس های خانوادگی و تزئین منازل است اما در صنعت تبلیغات و تجارت هم بسیار پرکاربرد است و زیبایی خاصی به تبلیغات می دهد. تخته شاسی ها برای ثابت نگه داشتن کاغذ و ایجاد شرایط مناسب برای چاپ عکس استفاده می شود. تخته شاسی ها جنس های مختلفی دارند، MDF فیبر یا تخته سه لا ولی در بین آن ها چاپ روی MDF از کیفیت بهتر و مناسبتری برخوردار است . هزینه چاپ روی تخته شاسی بسیار مناسب است اما اگر به فکر زیباسازی دکوراسیون منزل و محیط کار با عکس و آرم خودتات هستید چاپ روی MDF پیشنهاد مناسبی از طرف گروه چاپ و تبلیغات محیا است که هم کیفیت مناسب دارد و هم هزینه آن به صرفه تر است. چاپ عکس روی تخته شاسی به صورت یک تکه و سه تکه که بیشتر فانتزی است قابل انجام است . در ابعاد کوچک عکس به صورت مستقیم روی تخته شاسی چاپ می شود ولی در ابعاد بزرگ ابتدا روی کاغذ چاپ و سپس روی تخته شاسی چسبانده می شود. برای اینکه عکس روی تخته شاسی با کیفیت مناسب چاپ شود عوامل مختلفی باید در کنار هم قرار گیرند، از جمله کیفیت مناسب عکس، نوع دستگاه چاپ، کیفیت چاپ، و حتی کیفیت و جنس تخته شاسی هم روی آن اثرگذار است اما از بین آن ها کیفیت عکس مهم ترین عامل تاثیرگذار است.

بدون تردید در دنیای مدرن امروز دیگر جایی برای قاب های چوبی و شیشه ای که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت وجود ندارد. این روزها با استفاده از چاپ عکس روی تخته شاسی باید بگوییم انقلابی در دکوراسیون داخلی شکل گرفته است. همان طور که در بیشتر دکوراسیون ها شاهد این هستید که با استفاده از چاپ تخته شاسی زیبایی بی نظیر در طراحی داخلی حاصل شده است.

چاپ عکس روی تخته شاسی به قدری تنوع دارد که هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد شد.

انواع چاپ تخته شاسی

 • چاپ لاستر (مات)
 • چاپ سیلک
 • چام متالیک
 • مزایای تخته شاسی
 • چاپ عکس در ابعاد دلخواه
 • کیفیت مناسب
 • سهولت نصب
 • بدون محدودیت در رنگ و چاپ

تخته های شاسی فانتزی چیست و چه کاربردی دارد ؟

در ذیل به چند مورد از تولیدات تخته های شاسی فانتزی و کاربرد آن از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا می پردازیم :

تخته های شاسی را میتوان با قاب های مختلف و اشکال متفاوت تولید کرد و حتی برای زیبایی آن میشود از تخته های شاسی متحرک که بصورت یک پوستر چاپی ولی روی چند شاسی چسبانده میشوند و میتوان در چیدمان آنها زاویه های مختلف ایجاد کرد استفاده نمود.

امروزه با توجه به کاربرد تخته شاسی و خاصیت تزئینی آن خیلی از ادارات و یا شرکت ها و حتی تولید کنندگان مختلف برای تبلیغ کار خود از تخته های شاسی در اندازه های متفاوت با چاپ اختصاصی شرکت خود استفاده می کنند.

مثلا خیلی از مشتریان عزیز ما از گروه چاپ و تبلیغات محیا درخواست تولید تخته شاسی با چاپ پوستر اختصاصی و وجود یک ساعت در گوشه ی تخته شاسی را داشتند. یکی از بهترین روش های تبلیغ که می توانید با آن در هر زمان تبلیغ کنید.

چاپ بر روی تخته شاسی عموما برای فضاهای بسته مرسوم شده است بهترین گزینه برای تبلیغات و برگزاری نمایشگاه های عکاسی چاپ بر روی تخته شاسی است. قیمت بسیار مناسب، کیفیت بالا، سبک بودن و سادگی آن سبب شده است استفاده از تخته شاسی به یکی از متداول ترین روش ها در زمینه طراحی و عکاسی تبدیل شود. بهترین نوع تخته شاسی از لحاظ سیقلی بودن و مقاوم بودن تخته شاسی است که قطری به اندازه هشت میلی متر داشته باشد.

تخته های شاسی در ضخامت های ۸ میل ۱۶ میل و ۳۲ میل بیشترین کاربرد را دارند. چاپ تخته های شاسی به این صورت می باشد که ابتدا تخته های بزرگ در ضخامت های مختلف را برش داده تا به اندازه دلخواه مثلا ۳۰ سانت در ۴۰ سانت تبدیل نماییم. و بعد از آن شیارهای پشت تخته که بیانگر عمودی و افقی بودن آن است توسط دستگاه ایجاد می شود. سپس با چسب های نازک دو طرفه که قدرت چسبندگی بالایی هم دارند پوشش داده می‌شوند و آماده چسباندن پوستر می‌گردند.

برای چاپ پوستری که قرار است روی شاسی چسبانده شود بهتر است از ضخامت کاغذی با گرماژ ۲۰۰ گرم به بالا استفاده شود. همچنین برای دوام و زیبایی تخته شاسی روی پوستر چاپی سلفون مات یا سلفون براق کشیده می شود.

اگر تیراژ کار برای چاپ پوستر روی تخته شاسی کم باشد. چاپ با دستگاه دیجیتال به صورت پلات و برای زیبایی و ماندگاری پوستر لمینت انجام می‌گیرد.

در نهایت از یک طرف چسب دو طرفه برداشته و پوستر چاپ شده روی تخته شاسی کشیده می شود. تخته های شاسی برای زیبایی بیشتر دارای نوارهایی از قبیل سفید و مشکی می باشند.

تخته شاسی در ابعاد کوچک و بزرگ موجود می باشد و شایان ذکر است که گروه چاپ و تبلیغات محیا برای بهبود رضایتمندی مشتریان عزیز قادر به تولید تخته های ساشی با اندازه های دلخواه شما عزیزان می باشد.

آیا امکان چاپ مستقیم روی تخته شاسی وجود دارد ؟

سوالی که همواره برای خیلی از مشتریان عزیز ما پیش می آید و از گروه چاپ و تبلیغات محیا جویا می شوند این است که آیا چاپ بصورت مستقیم روی تخته شاسی صورت میگیرد ؟ باید در پاسخ بگوئیم که چاپ روی متریال چوب که پایه اصلی تخته های شاسی است بی کیفیت می باشد و علاوه بر آن پر هزینه میباشد. لذا تصویر مورد نظر ابتدا روی متریال کاغذ که اصولا از جنس گلاسه است چاپ و برای استحکام و زیبایی لمینت یا سلفون می شود و در نهایت روی تخته های شاسی که از قبل در اندازه های متفاوت برش خورده و آغشته به چسب است چسبانده می شود.

تخته های شاسی از متریال چوب فشرده تولید شده و اجزای تشکیل دهنده تخته شاسی عبارتست از چوب خام ، چسب دو طرفه که روی سطح شاسی چسبانده میشود ، نوار رنگی، که در رنگهای متنوع و نسبت به پوستر چاپ شده ای که قرار است روی تخته شاسی چسبیده شود بصورت نواری دور شاسی کشیده می شود پوستر یا عکس ، که اصولا روی کاغذهای گلاسه چاپ میشود و برای ماندگاری بیشتر روی آن لمینت شده و یا سلفون کشیده میشود. تخته های شاسی که چند وقتی است جای تابلوها و قاب عکس ها را گرفته به علت سهولت در تهیه و صرفه جویی در زمان بسیار پرکاربرد شده و نمادی از تبلیغات گردیده است. گروه چاپ و تبلیغات محیا برای مشتریانی عزیزی که سفارش آنها باید ارسال شود از نایلون های ضخیم و حبابی برای جلوگیری از ضربه خوردن استفاده میکند تا جلب رضایت شما را داشته باشد.

 

فوم برد :

فوم برد هم نوعی تخته شاسی است که جنس آن پلی استایرن فشرده است و دارای روکش مخصوص می باشد. فوم برد سبک، مقاوم، صاف ، مقاوم در برابر رطوبت و قابلیت چاپ بر روی آن نیز هست.

فوم برد دو نوع دارد چسبدار و بدون چسب .

در مدل چسبدار، چاپ روی کاغذ ابتدائا انجام می شود و سپس روی فوم برد چسبانده می شود اما در مدل بدون چسب عکس به صورت مستقیم روی فوم برد چاپ می شود.

طرح و تصاویر چاپ شده روی فوم برد جلوه و نمایش زیبایی دارند که باعث جذب مخاطب در هنگام تبلیغات می شود.

موارد استفاده فوم برد:

 

 • نصب عکس و پوستر تبلیغاتی
 • قاب
 • لمینت کردن
 • ساخت استندهای تبلیغاتی
 • مزایای فوم برد از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا :
 • به صرفه از لحاظ اقتصادی
 • سبک و قابلیت حمل آسان
 • قابلیت برش دادن
 • مقاومت زیاد در برابر رطوبت

دوام و عمر مفید تخته های شاسی :

تخته های شاسی برای ماندگاری عکس های دلخواه شما استفاده میشود و نسبت به عکس های کاغذی و یا بنری طبیعتا ماندگارتر است. متریال چوب و یا mdf هیچ گاه به خودی خود خراب و یا شکشته نمیشود ولی احتمال دارد در جابجایی به گوشه های کار ضربه وارد شود و کمی از زیبایی تخته شاسی شما بکاهد. تنها چیزی که در تخته شاسی ممکن است از بین برود و دوام آنرا کاهش دهد چاپ پوستری است که روی تخته شاسی چسبانده می شود. البته پوستر و عکس به طور کامل از بین نمیرود بلکه آن وضوح و زیبایی اولیه خود را از دست میدهد و تیره می گردد.
علت این تیرگی میتواند نور زیاد ، دوده ، غبار و … باشد شایان ذکر است که بدانید برای تغییر عکس، شاسی قبلی مورد استفاده نیست.

فرایند چاپ تخته شاسی دارای مراحل کاملاً تخصصی بوده و نیاز به تجربه بالایی دارد که در این مورد مجموعه محیا دارای کادر مجرب و با تجربه میباشد. در فرآیند چاپ تخته شاسی ابتدا میباست عکس مورد نظر را روی کاغذ های مخصوص چاپ کنیم در این مرحله نوع کاغذ و مواد به کار رفته بسیار مهم میباشد پس از چاپ عکس و به آوردن تصویر نهایی از آن نوبت به اماده کردن صفحات تخته شاسی میرسد که البته بسته به ابعاد مورد نیاز عکس باید از تخته هایی با ابعاد مختلف استفاده شود و همچنین ضخامت تخته ها نیز متناسب با بعضی استفاده ها و سلایق متفاوت است. سپس عمل چسباندن عکس روی تخته شاسی را انجام میدهیم که این مرحله نیز به دقت نیاز دارد زیرا که کوچکترین اشتباه میتواند زحمات ما را زیر سوال ببرد ، زیرا که نقش نهایی همان تصویریست که روی تخته شکل میگیرد و اگر ذره ای نقص داشته باشد به کل کار ضربه خواهد زد و در نهایت خشک کردن و ارسال تابلو.

 

دیگر محصولات چاپی

پوسترتاریخچه چاپتبلیغتخته شاسیچاپ تخته شاسیچاپ دیجیتالچاپ سیلکچاپ لاستر (مات)دیجیتالسیلکشاسیطراحیفوملاستر (مات)هدیههدیه تبلیغاتی، چاپ و تبلیغات محیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *