loading

اهمیت و ضرورت چاپ جعبه محصولات غذایی


صنعت چاپ و بسته‌بندی از صنایع زیربنایی، اساسی و مادر به‌حساب می‌آید که در بین مدیران کسب‌وکارها فاکتور و عاملی مهم برای رشد فروش، صادرات و توسعه است. امروزه با مشاهده‌ کسب‌وکارهای موفق درمیابیم که بسته‌بندی و چاپ جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های توسعه‌ای شرکت‌ها دارد. برای بقا و رشد کسب‌وکارمان و عقب نماندن از رقبا دیر یا زود به صنعت چاپ و بسته‌بندی نیاز پیدا خواهیم کرد. در این مقاله با شما به موضوع اهمیت و ضرورت چاپ جعبه محصولات غذایی می‌پردازیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

اهداف و مزایا چاپ جعبه محصولات غذایی | چاپ محیا
اهداف و مزایا چاپ جعبه محصولات غذایی | چاپ محیا

هدف از چاپ جعبه محصولات غذایی

صنایع چاپ و بسته‌بندی در تمام زمینه‌های تولیدی کالا و محصولات حضوری پررنگ دارد. یکی از این زمینه‌ها کالاهای خوراکی و غذایی است. اهمیت چاپ جعبه محصولات غذایی برای این نوع کالاها بر کسی پوشیده نیست. در ادامه به بررسی اهداف و مزایای چاپ و بسته‌بندی می‌پردازیم.

مراقبت از محصول و کالا

محصولات غذایی به طور مستقیم با سلامت بدن در ارتباط هستند. فساد و مسموم شدن خوراکی‌ها می‌تواند موجب بیماری انسان شود. ضروری است که مواد غذایی در محیطی امن و سالم نگهداری شود تا بتواند سلامت خود را حفظ کند. در مرحله بعد، بسته‌بندی این نوع کالاها باید به‌گونه‌ای باشد که در برابر فشار محصولات دیگر یا ضربات ناشی از حمل مصون بماند و سالم به مقصد خود برسند.

راه ارتباطی شما با مشتری

زمانی که شما اقدام به چاپ جعبه محصولات غذایی می‌کنید آدرس، شبکه‌های اجتماعی و شماره تماس شما بر روی آن درج می‌شود. یکی از اساسی‌ترین عوامل رشد کسب‌وکار، وفادار سازی و جلب اطمینان مشتریان است. اگر شما راه ارتباطی ساده و روشنی برای مشتری خود ایجاد نکنید، دسترسی او به محصولات و ارتباط با شما سخت و دشوار می‌شود؛ درنتیجه ارتباط مجددی برای خرید محصول یا انتقاد، پیشنهاد و پشتیانی رخ نمی‌دهد.

مارکتینگ مؤثر و کاربردی

شما با چاپ جعبه محصولات غذایی لباسی برای کالای خود طراحی ‌می‌کنید. انسان‌ها به‌صورت کاملاً فطری جذب نظم و زیبایی می‌شوند. زمانی که محصول شما ظاهری جذاب و جلب‌کننده نداشته باشد، اهمیتی ندارد که در داخل جعبه چیست؛ زیرا مشتری بر اساس ظاهر، محتوی را حدس می‌زند. شایسته است در کنار بالا بردن کیفیت کالا به ظاهر آن هم توجهی ویژه کرد.

نظم و چینش مواد در جعبه محصولات غذایی | چاپ محیا
نظم و چینش مواد در جعبه محصولات غذایی | چاپ محیا

ایجاد نظم، ترتیب و چشم‌نوازی

همان‌طور که گفته شد انسان ذاتاً جذب نظم و زیبایی می‌شود. با قدم زدن در شهر کمتر فروشگاهی را می‌یابید که محصولات خود را به‌صورت فله‌ای و درهم به فروش برساند. با چاپ و بسته‌بندی محصولات غذایی و یکسان‌سازی ظاهری، نمایی شیک و جذاب از آن می‌سازید و این به‌معنی فروش بیشتر، رشد و توسعه کسب‌و‌کار شما است.

کره زمین خانه ماست

وضعیت زیست‌محیطی و آلودگی زمین برای همگان روشن و واضح است. تولید پلاستیک و مشتقات آن آب‌وخاک را آلوده می‌کند. آلوده شدن آب‌وخاک به‌منزله آلوده شدن بدن ماست؛ زیرا انسان به‌طور مدام با آب‌وخاک و تغذیه از آن سروکار دارد. ضروری است که به بسته‌بندی سالم و سازگاربامحیط‌زیست روی بیاوریم.

به محصول غذایی هویت بدهید

محصول غذایی که داخل یک جعبه و محفظه نگهداری قرار دارد، راه ارتباطی با بیرون نخواهد داشت. با چاپ جعبه محصولات غذایی، کالای خود را به موجودی زنده تبدیل می‌کنیم که هنگام بازاریابی با مشتری صحبت می‌کند. تا مادامی‌که هماهنگی بین صحبت‌های یک بازاریاب و ظاهر یک کالا وجود نداشته باشد به‌احتمال بسیار زیاد خریدی صورت نمی‌گیرد. این امکان را برای محصول غذایی خود به وجود آورید که خودش با زبانی روشن و واضح با مشتری شما سخن بگوید.

ویژگی‌های جعبه بسته‌بندی خوب

  1. ظاهری شیک، جذاب و جلب‌کننده برای بازار هدف و مشتریان دارد.
  2. بادوام و محکم و مقاوم در برابر فشار، ضربه و حوادث احتمالی است.
  3. پیام، هدف و شعار شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مخاطب و بازار می‌رساند.
  4. مقاوم باشد؛ اما نه به‌ بهای غیر قابل باز کردن بودن و آسیب دیدن هنگام گشایش
  5. ارتباط خود با مشتری را روی همان بسته‌بندی هموار، ساده و میسر کنید.
  6. به مشتری این اطمینان را بدهید که محصولتان سالم، ایمن و مفید برای سلامتی است.
  7. از بسته‌بندی و جعبه بدون طرح و چاپ دوری کنید و حتماً اقدام به ثبت لوگو یا اطلاعات محصول کنید.
  8. نشان‌دهنده هویت و شخصیت مواد غذایی و محصولات تولیدی شما باشد.
  9. با جنس مواد غذایی و فاسدشدنی سازگاری داشته و سالم و بهداشتی باشد.
ویژگی‌های یک بسته‌بندی و جعبه مناسب و بهینه | چاپ و تبلیغات محیا
ویژگی‌های یک بسته‌بندی و جعبه مناسب و بهینه | چاپ و تبلیغات محیا

نکات مهم برای چاپ جعبه محصولات غذایی

برای به دست آوردن بیشترین بازدهی ثمر از بسته‌بندی و چاپ باید به نکات مهمی توجه کرد. انتخاب جنس جعبه، نوع مواد اولیه، طول عمر مفید، بهینه‌ترین شکل ممکن برای پوشش محصول، سبکی و آسودگی در حمل‌ونقل ازجمله این موارد هستند. بهتر است قبل از اقدام به چاپ و تولید در مورد این موضوعات به نتیجه رسیده باشید تا ثمربخشی بیشتری برای شما داشته باشد.

قیمت چاپ و بسته‌بندی

قیمت تمام‌شده چاپ و ساخت جعبه بسته‌بندی به عوامل و فاکتورهای زیادی وابسته است. نوع طرح و رنگ و میزان طرح چاپ‌شده، جنس و کیفیت مقوا، پلاستیک و کاغذ کارشده در محصول و تعدادی که در هر بار سفارش تولید می‌شود، قیمت نهایی چاپ و بسته‌بندی محصولات را مشخص می‌کند.

شما می‌توانید مناسب با بودجه‌ای که در نظر دارید اقدام به تولید جعبه برای بسته‌بندی مواد غذایی کنید. اهمیت و ضرورت چاپ و بسته‌بندی محصولات غذایی و فروش بیشتر ایجاب می‌کند که این قسمت از کسب‌وکارتان را به دید هزینه ننگرید و آن را یک سرمایه‌گذاری برای رشد بیشتر بدانید.

بسته‌بندی ساده، شیک و جذاب برای مواد غذایی | چاپ و تبلیغات محیا
بسته‌بندی ساده، شیک و جذاب برای مواد غذایی | چاپ و تبلیغات محیا

چاپ جعبه محصولات غذایی با گروه چاپ و تبلیغات محیا

در بازار رقابتی محصولات غذایی باید پویا، باکیفیت و خلاق بود. مردم در خرید مواد غذایی نسبت به دیگر صنایع وفاداری بیشتری به یک محصول از خود نشان می‌دهند. زمانی که شما به چاپ و بسته‌بندی به دید یک سرمایه‌گذاری بنگرید و تلاش کنید ظاهری جذاب و شیک برای محصول خود بسازید، مشتری را به خرید کردن نزدیک می‌کنید. در مواد خوراکی که به‌صورت باز به خریدوفروش نمی‌رسند، اولین قدم چاپ جعبه محصولات غذایی است. قدم اول بازاریابی محصولات خود را محکم و مطمئن بردارید. گروه چاپ و تبلیعات محیا انواع جعبه‌های محصولات مواد غذایی را ضمن مشاوره و طراحی به سفارش شما به چاپ می‌رساند.

آموزشمتفرقه

تاریخچه نرم افزار کورل دراوکورلکورل دراو چیستنرم افزار کورلنرم افزار کورل دراوویژگی های نرم افزار کورل دراو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *