چاپ سربرگ ها یکی از ضرورت ها در یک اداره است کخ برای نوشتن نامه و یا یادداشت های اداری و رسمی مورد استفاده قرار میگیرد همچنین اصلی ترین عنصر در نوشت افزاری اداری است

در سایز های A4،A5 چاپ می شود حتی در سایز های کوچت تر هم قابلیت چاپ شدن را دارد

ویژگی های سربرگ چیست

مشخصه های اصلی یک شرکت مانند لوگو ،نام شرکت ،آدرس و تاریخ در سربرگ دیده می شود،از سربرگ ها علاوه بر نامه برای یادداشتهای اداری و فاکتور ها وو قرارداد های اداری نیز استفاده می‌شودچون همان گونه که گفته شد سربرگ به نوعی هویت و شناسنامه شرکت می‌باشد.معمولابرای این که جزئیان شرکت هماهنگی بیش تری با هم داشته باشند همه آن ها با هم چاپ می‌شوند. 

تاریخچه

حدود ۳۰ سال پیش گروهی از متخصصین توانمند در عرصه چاپ، جلساتی رابرگذارکردند و به تبادل فنون و اطلاعات پرداختند و بر اساس نتایج برگرفته شده از این گرد همایی سربرگ به عنوان یک محصول چاپی به وجود آمده و رشد کرد

باب میچل، مارک ارتیس، جان فرایزر، مایک رالی، نوبل ممبر، ارل وهیل و ریک فلورس هفت نفر از هنرمندانی هستند

که از استقبال کننده های اصلی سربرگ به شمار می رفتند.

این افراد در مسابقه سالیانه تایمز شرکت کردند و منجر به مطرح شدن سربرگ در مجله تایمز شدند و از آنجایی که در هر زمینه ای پیشتاز و موفق بودند بقیه فعالان را نیز تحت تاثیر قرار دادند و اینگونه این محصول چاپی به وجود آمد.

طراحی

در طراحی سربرگ باید از عناصری بصری و گرافیکی حداقل ممکن استفاده شود

در تایپ کردن نوشته مهم را با فونت بولد استفاده کنید

از رنگ های سازمانی اون برند استفاده کنید

زمینه حتی الامکان فاقد رنگ باشد که در کپی گرفتن و فکس مشکلی پیش نیاید.

مزایای استفاده از سربرگ

سربرگ به عنوان یک برگه شناسایی در اولین برخورد عمل می‌کند و توانایی این را دارد که یک مشتری بالقوه را تبدیل به یک مشتری بالفعل نماید.

اگر سربرگ به لحاظ ظاهری از طراحی جذاب و حرفه ای برخوردار باشد می‌تواند تاثیر به سزایی در بیننده آن ایجاد کند و برعکس این موضوع نیز هست.

در صورتی که طرح و اطلاعات داخل سربرگ چندان توجه برانگیز نباشد شاید در بیننده نشان از عدم موجه بودن شرکت باشد و مشتری تمایلی به کار کردن با شرکت مزبور پیدا نکند.

۲ – همان طور که اشاره شد شرکت تا حد زیادی اطلاعات مربوط به خود را در سربرگ جای می‌دهد و به نوعی مثل برگه شناسایی شرکت محسوب می‌شود و شکل لوگو، ادرس، تلفن و تاریخ نامه، همه و همه به نوعی معرفی کننده شرکت و شناساننده حیطه کاری آن می‌باشند.

۳ – استفاده از سربرگ امنیت مکاتبات را افزایش می‌دهد چون هر شرکتی فقط مجاز است از سربرگ های خودش استفاده کند

به این صورت کسی اجازه کپی برداری از آن را ندارد.

بسیار دیده شده است که نامه هایی که فاقد سربرگ اداری مخصوص هستند دچار سوء استفاده شده اند.

۴ – پخش شدن نامه های اداری و سازمانی در هر جای می‌تواند بر تعداد مشتریان شرکت و سازمان اضافه کند زیرا سربرگ به نوعی مثل تبلیغات سیار عمل می‌کند و این به خاطر طراحی زیبا و داشتن آدرس و لوگو و شماره تلفن در سربرگ می‌باشد.

۵ – یکی از اصول اداری وجود احترام متقابل میان دو شرکت یا سازمان است که این مسئله با نوشتن نامه ها در سربرگ مخصوص شرکت ثابت خواهد شد.

۶ – هر چه طراحی سربرگ خاص تر باشد به نوعی خاص تر بودن شرکت و سازمان هم محسوب می‌شود پس شناساندن شرکت و سازمان به عنوان یک مورد خاص بسیار بستگی به طراحی سربرگ آن دارد.

معایب

یکی از معایبی که برای سربرگ قابل توجه می‌باشد این است که سربرگ ها کاغذ های یک رو هستند و نمی‌توان از روی دیگر برگه برای برای مکاتبات استفاده کرد

با گروه چاپ و تبلیغات محیا، از طراحی تا چاپ سربرگ و چاپ اوراق اداری در خدمت شما هستیم.

اطلاعات تماس

https://mohsenmp.ir/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *