چاپ کاتالوگ ارزان

چاپ کاتالوگ ارزان


معرفی کاتالوگ

کاتالوگ به دفترچه یا کتابچه کاملی گفته می شود، که به معرفی محصولات و یا خدمات یک شرکت یا سازمان یا کارخانه می پردازد. کاتالوگ ها برای ایجاد رابطه بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان تولید می شوند . هر چه کاتالوگ با اطلاعات و جزئیات کامل تری طراحی و چاپ شده باشد مصرف کنندگان تصمیم راحت تری برای انتخاب کالا یا خدمات مورد نطر خود خواهند داشت. پس طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ نقش بسزایی در انتخاب مشتریان خواهد داشت .

کاتالوگ دفترچه‌ای است که ف امروزه اکثر شرکت ها، فروشگاهها، موسسات و تولیدکنندگان برای ارائه محصولات خود از آن استفاده می کنند. این دفترچه با طراحی زیبا و منحصر به فرد محصولات به همراه متن هایی که در رابطه با ویژگی محصولات در کاتالوگ درج شده است به مشتری کمک می کند تا در هنگام تصمیم گیری و خرید به بهترین شکل عمل کند و دچار تردید نشود. همچنین از مزیت های اصلی چاپ کاتالوگ معرفی جامع و کامل کالاها و محصولات برای بهتر دیده شدن و به نوعی آموزش استفاده از آن محصول برای اخذ بهترین تصمیم است.

کاتالوگ یکی از بهترین ابزارهای تبلیغات به منظور ارائه خدمات کلی و جامع در رابطه با محصول به مشتری می باشد. در واقع کاتالوگ نیز در کنار دیگر روش های تبلیغاتی، با داشتن ویژگی هایی همچون مدرن بودن و قابل دسترس مشتریان و کیفیت چاپ در تیتراژهای بالا تاکنون توانسته نظر خیلی از افراد را به خود جلب کنند ، به گونه ای که تبلیغات از طریق چاپ کاتالوگ برایشان بسیار نتیجه بخش و زود بازده بوده است. از این رو اگر به دنبال یک روش تبلیغاتی متفاوت، زود بازده و قابل استفاده هستید که به مرور زمان کسب و کارتان را به تمامی مشتریان تبلیغ کند، پیشنهاد می کنیم از کاتالوگ استفاده نمایید.

در هنگام چاپ کاتالوگ، نام کالا، مدل، شماره و تصویر آن با مشخصات فنی مختصر و یا توضیحات کوتاه ضروری دیگر ذکر میشود تا خریدار را در تصمیم گیری کمک کند. بعضی از کاتالوگ ها نیز برای سفارش خرید در دسترس مردم قرار داده می شود تا اجناس مورد نیاز خود را مطابق لیست کاتالوگ از فروشگاه مورد نظر درخواست کنند و یا اینکه مشخصات موسسه های خدماتی ،فرهنگی و یا مشاغل مختلف را در آن ببینند تا سفارش کار خود را به انجام برسانند.

در اکثر موارد چاپ کاتالوگ ها به روش چاپ افست انجام می شود و در بعضی موارد که ما نیاز به کاتالوگ فوری و یا تعداد کم کاتالوگ داریم به روش چاپ دیجیتال کاتالوگ ها را تولید می کنیم  البته لازم به ذکر است که کیفیت چاپ افست کاتالوگ بسیار بالاتر از چاپ دیجیتال کاتالوگ است و پیشنهاد می شود برای چاپ کاتالوگ از چاپ افست استفاده نمایید.

 

یک کاتالوگ خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشند:

   _ کاتالوگ ها باید براحتی حمل شوند و در کمترین زمان توسط مخاطبان مطالعه شوند.

    _ باید در توضیحات کمترین اقراق باشد و نباید کاتالوگ مشتری را به اشتباه بیندازد.

    _ باید کاتالوگ جوری با مخاطب ارتباط برقرار کند که به همه سوالات مخاطب جواب داده شود.

    _ باید متن و تصویر با هم توازن داشت باشند و برای آگاهی بیشتر مخاطبان از آن ها استفاده شود.

    _ کاتالوگ ها اطلاعات کامل تری نسبت به تراکت ها و پوسترها به مخاطبان خود می دهند.

    _ کاتالوگ ها اغلب بصورت چهار رنگ چاپ می شوند.

    _ برای معرفی کالا هیچ محدودیت استفاده از صفحات وجود ندارد.

    _ می توان برای جلوه بیشتر کاتالوگ ها از روکش سلفون و یا یووی موضعی استفاده کرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *