loading

کارت ویزیت

کارت ویزیت چیست ؟

کارتی با متریال کاغذ، چوب ، پی وی سی و غیره که شامل اطلاعات شخصی می باشد از قبیل شماره تماس، آدرس، نام شخص و از همه مهم تر کارت ویزیت نشان دهنده شغل شما می باشد .

آیا جنس و نوع کارت ویزیت اهمیت خاصی دارد ؟

طراحی و چاپ کارت ویزیت

پاسخ گروه چاپ و تبلیغات محیا مثبت است یعنی نوع کارت ویزیت و طراحی آن بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که برای یک گل فروشی اگر از کارت ویزیتی با جنس سلفون مخملی استفاده کرد بسیار جذاب خواهد بود ، زیرا کارت های مخملی دارای لطافتی خاص می باشد.

یا مثلا برای مشاغل صنایع چوب و ام دی اف استفاده از یک کارت ویزیت با متریال چوب بسیار جاذب می باشد.

کارت ویزیت را می توان در سایزهای مختلف به صورت اختصاصی چاپ کرد اما اندازه های استاندارد و معروفی که در بازار موجود است عبارتند از : 9 سانت در 6 سانت 8.5 در 5 سانت و برای کارت های ویزیت مربع در سایز 5.5 سانت در 5.5 می باشد.

کارت های ویزیت با چاپ اختصاصی را می توان با استفاده از قالب به اشکال متفاوت و دلخواه طراحی نمود.

گروه چاپ و تبلیغات محیا برای مشاغل مختلف استفاده از جنس های متفاوت را پیشنهاد می نماید. و برای مشاوره طراحی و چاپ کارت ویزیت در کنار شما هستیم.

کارت ویزیت به عنوان اولین گام تبلیغاتی یک شرکت به حساب می آید که مخاطب به محض دیدن آن به زمینه فعالیت شرکت پی می برد. در کارت ویزیت شماره تماس، نشانی و راه های ارتباطی قید می شود. کارت ویزیت به نحوی کارت شناسایی شرکت محسوب می شود و معرف شغل و حرفه افراد و شرکت می باشد و بین افراد برای ایجاد ارتباط رد و بدل می شود. در طراحی کارت ویزیت باید از تصاویر و رنگ هایی استفاده کرد که مناسب با حرفه موردنظر باشد و در اولین نگاه بتواند خود را معرفی کند.

نظریه کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا بر این است که کارت های ویزیت دو نوع هستند:

اول کارت های اداری و دوم کارت های شخصی که افراد به طور شخصی استفاده می کنند و اطلاعاتی از قبیل آدرس، اسم و فامیل، فعالیت و شغل و یا آدرس سایت در آن نوشته می شود. باید توجه داشت که یک کارت ویزیت نباید آنقدر شلوغ باشد که اصل موضوع و فونتهای به کار رفته خوانده نشود. برای چاپ کارت ویزیت عموما از چاپ افست چاپ سیلک و چاپ دیجیتال استفاده می شود و از مقواهای گلاسه و یا مات استفاده می شود.